Wypełnienia

Wypełnienia w leczeniu zębów dzieci stosuje się najczęściej w przypadku wystąpienia próchnicy. Po usunięciu uszkodzonych próchnicą tkanek należy odtworzyć ubytek, aby zachować prawidłowy zgryz i zadbać o przyszłe zdrowie zębów. Rodzaj wypełnienia w Stomatolog Dziecięcy, gabinecie stomatologicznym dla dzieci w Bytomiu, dobieramy w zależności od etapu rozwoju uzębienia, wieku dziecka, rozległości uszkodzonych tkanek oraz preferencji małego pacjenta. Bierzemy pod uwagę również stopień odwagi malucha i stopień zaufania do dentysty.

Leczenie zarówno zębów stałych, jak i mlecznych, zawsze przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest ono dla dzieci całkowicie bezbolesne.

Zęby mleczne

U dzieci z zębami mlecznymi standardem w naszym gabinecie jest zakładanie wypełnień światłoutwardzalnych. W przypadku dużej aktywności próchnicy u dziecka zalecamy wypełnienia, które wydzielają fluor, a więc działają profilaktycznie i wzmacniają zęby.
Bardzo często, kierując się wyborem małego pacjenta, zakładamy wypełnienia kolorowe, które lepiej się kojarzą dzieciom.

Zęby stałe

Młode, niedawno wyrznięte zęby stałe cechuje duża podatność na próchnicę. Jest to spowodowane ich specyficzną budową, a także obecnością głębokich bruzd na powierzchni żującej. Z tego powodu stosujemy najlepszej jakości wypełnienia kompozytowe, a także materiały wydzielające fluor, aby dodatkowo chronić zęby stałe u dzieci.

Chcąc zadbać o zdrowie zębów swojego dziecka, warto pamiętać, że skuteczne leczenie zapewni tylko dobry dentysta dla dzieci. W Bytomiu zapraszamy Państwa do kontaktu z gabinetem Stomatolog Dziecięcy!