Poznaj nas

Stomatolog Dziecięcy to gabinet stomatologiczny dla dzieci w Bytomiu, który świadczy kompleksowe usługi dentystyczne z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu i najnowszych technologii. W trosce o komfort i bezpieczeństwo małych pacjentów proponujemy pewne, sprawdzone metody leczenia. Dzięki wysokim kwalifikacjom i wieloletniemu doświadczeniu przygotowaliśmy rzadką i szeroko rozbudowaną ofertę stomatologiczną.

Szczególną wagę przykładamy do nowoczesnego wyposażenia gabinetu. Wysokiej klasy sprzęt pozwala przeprowadzać leczenie na najwyższym światowym poziomie – przy pełnym komforcie małego pacjenta. Zaawansowane technologicznie urządzenia gwarantują najwyższą precyzję zabiegów.

Nasz zespół złożony jest z doświadczonych lekarzy i wykładowców akademickich. Dodatkowo współpracujemy z przygotowanymi do pracy z dziećmi pedagogami, a także korzystamy z pomocy rzetelnych asystentek i higienistek. Poznaj bliżej nasz zgrany zespół!

Leczenie przyjazne dzieciom

Zdajemy sobie sprawę, że dziecko na fotelu dentystycznym nie może być traktowane jak miniatura osoby dorosłej. Dzięki doświadczeniu rozumiemy trudną i pełną stresu sytuację dziecka, jaką jest wizyta w gabinecie stomatologa. Znamy dziecięcą psychologię, dzięki czemu potrafimy skutecznie nawiązać współpracę nawet z dziećmi o bardzo wysokim poziomie lęku przed dentystą.

Bardzo istotne są dla nas psychologiczne aspekty leczenia stomatologicznego dzieci. Dbamy o przyjazną atmosferę w gabinecie, unikamy słów, które budzą negatywne skojarzenia i lęk. Unikamy białych fartuchów. Dziecko wybiera ulubioną bajkę, którą może oglądać podczas wizyty.

Staramy się aby mały pacjent aktywnie uczestniczył w leczeniu – sam wybiera smak żelu znieczulającego czy kolor wypełnienia. Pracujemy zgodnie z zasadą „Powiedz, Pokaż, Zrób”, każde działanie szczegółowo tłumaczymy zarówno dziecku, jak i rodzicom. Staramy się pozytywnie motywować malucha do podjęcia współpracy. Zawsze pamiętamy o nagrodzie po zakończonej wizycie.

W celu usprawniania metod pracy z dziećmi oraz pozostawania na bieżąco z wszelkimi aktualnościami w stomatologii dziecięcej nasi lekarze należą do Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Dentysta dla dzieci, Bytom – gabinet Stomatolog Dziecięcy