Leczenie zębów w narkozie

Małym pacjentom, którzy są szczególnie wrażliwi na ból lub którzy bardzo boją się wizyty u dentysty, proponujemy leczenie zębów w narkozie. W znieczuleniu ogólnym zabiegi wykonywane są całkowicie bezboleśnie oraz w pełni bezpiecznie – pod stałym nadzorem doświadczonego anestezjologa.

Na czym polega znieczulenie ogólne?

Narkoza polega na czasowym wyłączeniu świadomości. Leki usypiające podaje się zazwyczaj dożylnie. Dodatkowo na twarz pacjenta nakładana jest maseczka, przez którą podaje się tlen. W zależności od rodzaju zabiegu i indywidualnych dyspozycji pacjenta stosuje się narkozę o różnym stopniu głębokości uśpienia.

Znieczulenie ogólne, także w stomatologii, wykonuje lekarz anestezjolog. Kwalifikuje on pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj oraz czuwa nad stanem i bezpieczeństwem pacjenta w trakcie trwania zabiegu.

Jak należy przygotować się do narkozy?

Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który zleci badania, takie jak morfologia, sód, potas, kreatynina, poziom glukozy, czas krzepnięcia krwi czy wskaźnik protrombinowy. Jeśli wszystkie wyniki dziecka będą w normie, lekarz anestezjolog zakwalifikuje pacjenta do leczenia w narkozie.

W naszym gabinecie stomatologicznym dla dzieci w Bytomiu leczeniem w narkozie zajmie się dobry dentysta dziecięcy. Zadzwoń i spytaj o szczegóły.