Leczenie w znieczuleniu miejscowym

Znieczulenie miejscowe jest rutynowo stosowane w leczeniu dentystycznym dzieci. Dobór odpowiedniej metody oraz właściwego środka znieczulającego, uwarunkowany wiekiem dziecka i stanem zdrowia, zapewnia jego w pełni bezpieczne zastosowanie.

W każdym przypadku stosujemy wcześniejsze znieczulenie powierzchniowe błony śluzowej smakowym żelem, aby aplikacja środka znieczulającego była cała całkowicie bezbolesna.

Posiadamy aparat do znieczulenia komputerowego The Wand, który jest bardzo pomocny w przeprowadzaniu tej procedury u małych pacjentów.

U dzieci z wysokim poziomem lęku stomatologicznego, a także u pacjentów słabo podejmujących współpracę ze stomatologiem, niezwykle pomocne jest zastosowanie sedacji wziewnej podtlenkiem azotu, czyli tak zwanego gazu rozweselającego. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i przynosząca bardzo dobre rezultaty. Pozwala na podjęcie współpracy z dzieckiem, które wcześniej całkowicie odmawiało leczenia.

Co to jest sedacja wziewna?

Inaczej znana jako gaz rozweselający, jest bezpieczną i przyjazną metodą walki z lękiem i bólem, stosowaną z powodzeniem w wielu dziedzinach medycyny.
Metoda ta pozwala na uzyskanie stanu fizycznego i psychicznego rozluźnienia, odprężenia, zobojętnienia na to, co dzieje się dookoła. Działania to znacznie ułatwia współpracę z najbardziej nawet lękliwymi pacjentami, nie wyłączając dzieci. Gaz ten powoduje także niepamięć wsteczną, dlatego pacjenci często nie mają żadnych wspomnień po odbytej wizycie.

Pamiętaj, że pewne i bezpieczne znieczulenie zapewni tylko dobry dentysta dziecięcy.

Bytom, gabinet Stomatolog Dziecięcy – stomatolog dla dzieci zaprasza!