Leczenie endodontyczne

W gabinecie Stomatologii Dziecięcej w Bytomiu stomatolog dziecięcy przeprowadza zabiegi z zakresu leczenia endodontycznego (kanałowego) zębów mlecznych i stałych u dzieci. Podczas leczenia wspomagamy się najnowszymi technologiami oraz wykorzystujemy nowoczesny, precyzyjny sprzęt stomatologiczny, który zapewnia małym pacjentom komfort i bezpieczeństwo.

Warto wiedzieć, że nie tylko stałe zęby poddaje się zabiegom endodontycznym. Dzięki leczeniu kanałowemu zębów mlecznych możliwe jest bowiem ich zachowanie aż do okresu fizjologicznej wymiany na zęby stałe, co jest warunkiem koniecznym zdrowego i pięknego uśmiechu w przyszłości.

Kiedy konieczne jest leczenie endodontyczne?

W przypadku bardzo zaawansowanej próchnicy bakterie znajdują się również w miazdze zęba (tak zwany nerw) i powodują jej zapalenie. Procesowi temu towarzyszą zwykle silne dolegliwości bólowe. W takiej sytuacji samo założenie wypełnienia nie wystarcza do wyleczenia zęba i eliminacji bólu u dziecka. Niezbędne jest wtedy leczenie kanałowe, czyli leczenie chorej miazgi.

Czy leczenie kanałowe jest dla dzieci bolesne?

Zabieg leczenia endodontycznego przeprowadzany jest w znieczuleniu, w związku z czym nie towarzyszą mu żadne dolegliwości bólowe.

Dowiedz się więcej o leczeniu endodontycznym w gabinecie Stomatolog Dziecięcy. U nas Twoje dziecko znajdzie się w dobrych rękach.

Stomatolog dla dzieci, Bytom – zapraszamy do umówienia się na wizytę.