Leczenie bez wiertła

Nasz gabinet stomatologiczny dla dzieci w Bytomiu dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do leczenia minimalnie inwazyjnego. Jednymi z takich urządzeń są Heal Ozone i laser diagnostyczny Diagnodent. Urządzenia te pozwalają wykryć, a następnie leczyć nieinwazyjnie (to znaczy bez użycia wiertła) najmniejsze zmiany próchnicowe.

Zęby do takiego zabiegu muszą być starannie zakwalifikowane. Do tego celu służy laser diagnostyczny Diagnodent, którego pomiar pokazuje, jak głęboko zakażone są tkanki zęba. Zabieg ozonowania polega na głębokim odkażeniu i dezynfekcji tkanek zęba, dzięki czemu bakterie odpowiedzialne za próchnicę zostają zniszczone. Leczeniu ozonem mogą być poddawane zarówno zęby mleczne, jak i stałe.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa kilkadziesiąt sekund dla jednego zęba, polega na wprowadzeniu do ubytku ozonu przy użyciu specjalnego kapturka. Po zabiegu ozonowania aplikowany jest preparat remineralizujący, a pacjent dostaje specjalne wytyczne do domu.

Zęby poddane takiemu leczeniu muszą być pod stałą kontrolą dentysty. Na regularne wizyty zapraszamy do gabinetu Stomatolog Dziecięcy!